Výsledky Ladermon asfaltové výzvy 2020

Od listopadu do konce ledna probíhal 1. ročník individuálního závodu – Ladermon asfaltová výzva. Kdykoli v této době bylo možné vyrazit na 16 km dlouhý asfaltový okruh z parkoviště Burk, přes Velkou Bystřici na Lošov, Sv. Kopeček, Radíkovskou věž a z Posluchova zpět. K zápisu do pořadí bylo nutné nahrát tuto aktivitu do aplikace Strava, ve které byl okruh zaznamenán jako běžecký segment, a časy se tedy automaticky ukládaly u každého, kdo tento okruh zaběhl.

Název segmentu se měnil vždy podle aktuálně nejrychlejšího běžce. Dlouhou dobu tak nesl jméno podle přezdívky Martina - „Cekyho asfaltový kroužek“, který hned v listopadu časem 1:06:09 nasadil laťku řádně vysoko. Překonal ho až na konci prosince Jakub Koníček časem 1:02:50 - takže Koňo’s asfaltový kroužek. A když už se zdálo, že minimálně do příštího ročníku je tak název daný, vyrazil dva dny před koncem soutěže na trasu Honza Lachnit a na místy zledovatělém terénu zapsal čas 1:02:03. Podle jeho přezdívky tak minimálně do příštího listopadu bude tento segment nést název Johníkův asfaltový kroužek.

V ženách zdaleka takové přetahování o nejlepší čas nebylo, takže Katce k vítězství mezi „děvčaty“ stačilo 1:25:09.

Celkem bylo v rámci asfaltové výzvy podle Stravy hodnoceno 19 závodníků - viz tabulka. Reálně jich bylo i více, ale vinou výpadku Garminu zrovna v den běhu nebo jindy z důvodu startu jinde, než bylo nutné dle Stravy, popřípadě absolvováním okruhu v opačném směru a podobně nedošlo k zápisu do aplikace Strava, který byl pro oficiální výsledky určující.

Časy, zejména ty nejlepší mužské, zaslouží velký respekt. V tomto závodě ale šlo hlavně o to porvat se s tratí a se svými aktuálními možnostmi. Být sám na okruhu, běžet naplno, určovat si individuálně tempo – to je zase něco jiného než klasický hromadný závod. Respekt proto všem, kteří se nebáli a sami za sebe do této výzvy šli. Proto pro všechny, kteří výzvu absolvovali, je připravena unikátní magnetická plaketka, kterou nemá nikdo jiný než ten, kdo tuto výzvu zaběhl. A pro vítěze v mužské i ženské kategorii Ladermon navíc připravil dárkovou kartu Intersport v hodnotě 300,- Kč.

Tak na startu zase v listopadu! A uvidíme, jestli se bude měnit název „kroužku“ a do výzvy se přihlásí i další borci a borkyně 😊