Kosíř 2022

9. 1. 2022Přidal: Karel Šiška

Nová závodní sezóna se rozjíždí a z Ladermon Teamu jako první zvedl hozenou rukavici Peňa. Zimní běh přes Kosíř, už 43. ročník - známý to "otvírák" běžeckých…

více

Daskabát - okruh

9. 1. 2022Přidal: Karel Šiška

Ráno mínus šest a před námi asfaltová dvacka přes Velkou Bystřici, Přáslavice, Doloplazy, hříšnou ves Daskabát a zpět na Mrsklesy a Kovákov okolo střelnic podél hranice vojenského prostoru. Na čerstvém sněhovém poprašku a s postupně hřejícím sluncem kvalitní zimní výběh.

Silvestrovská Jedová 2021

1. 1. 2022Přidal: Karel Šiška

Vánoce 2021 docela bílé, ale těsně před Silvestrem dorazilo oteplení. Sníh a cesty v lesních úsecích natály a místy z toho byla pěkná ledovka. Na výstupu na Jedovou (a seběhu) přišly ke slovu nesmeky, které byly naposledy v akci v Tatrách... 

Sedmý ročník silvestrovské Jedové za námi, tak příští rok zase!

 

 

Štědrý den

29. 12. 2021Přidal: Karel Šiška

Už tradičně brzy ráno na Štědrý den vybíhá Ladermon k bazilice na Svatém Kopečku. Po nočním sněžení to bylo letos na čistém a bílém sněhu, místy však už za slabého mrholení - to už o sobě dávala vědět postupující teplá fronta.

I tak pěkný ranní výběh s vánoční atmosférou! Uvidíme, jak na Silvestra vyjde Jedová...

Hromův dub i bílá stopa

12. 12. 2021Přidal: Karel Šiška

Nedělní Ladermon výběh tentokrát v příměstské krajině Černovíra, Horky, Chomoutova. Na 14 km dlouhé trase okolo zamrzlých jezer na Poděbradech i se zastávkou u minimálně 300 let starého Hromova dubu (Strom roku 2010 v ČR), v obvodu 6 metrů... Stářím by tenhle strom mohl klidně pamatovat samotného Ladermona. 

A protože zima dala o sobě vědět, dali o tomto víkendu o sobě pořádně vědět i…

více

Ladermon vánoční - 2021

12. 12. 2021Přidal: Karel Šiška

Tentokrát ne ve sportovním, ale pobavit se a bilancovat uplynulou sezónu. A díky překvapení od Kamily byl Ladermon vánoční večírek i se živou hudbou! Tak se snad zase všichni takhle potkáme i příští rok. Na Ladermon!

5BV, Rabštejnský kocour i 2 míle

13. 11. 2021Přidal: Karel Šiška

5BV znamená Pět beskydských vrcholů a je to závod dvojic, jejichž úkolem je co nejrychleji zdolat pět vybraných vrcholů v Beskydech a vrátit se zpět "na základnu". Trasu i pořadí jednotlivých kopců si každá dvojice plánuje sama tak, aby to podle jejich názoru bylo co nejkratší a co nejrychlejší. Odhadovaná délka optimální trasy je cca 120 kilometrů a časový limit 34 hodin.

Tohle je…

více

LT 2021 v reportáži Radka Leszczynského

3. 11. 2021Přidal: Karel Šiška

Boží, nádherný, fantastický, úžasný, perfektní…! Tato slova zněla v sobotu 30. října v Radíkově nedaleko Olomouce, kde se konal 2. ročník závodu s názvem Ladermon Trail , a to v nádherných kulisách podzimní krajiny na úpatí Nízkého Jeseníku. Velký zájem tak trochu překvapil i organizátory a kapacita závodu byla naplněna týden před startem.

Členové početného Ladermon Teamu celý rok s …

více

Ladermon Trail 2021 - výsledky a fotogalerie

1. 11. 2021Přidal: Karel Šiška

Výsledky LT 2021 dostupné na: https://my.raceresult.com/184182/results?lang=cz

Fotogalerie ze závodu průběžně doplňována na: …

více

Ladermon Trail 2021

23. 10. 2021Přidal: Karel Šiška

Poslední týden před startem průběžně doplňujeme organizační informace k závodu:

1. REGISTRACE

Kapacita obou závodních tratí je naplněná. Registrace na místě nebude bohužel možná.

 

2. PROGRAM DNE

8:00 hod. - otevření prezence a úschovny věcí

Doražte s dostatečným předstihem! V klidu a bez front si vyzvednete startovní balíček, číslo, čip...,…

více