Závody

Rajnochovice MTB

Přidal: Karel Šiška

Na krásném šestém místě, a to celkově i v kategorii, se umístil Radek L. na MTB Rajnochovická padesátka – trasa 33 km (686 výškových), OPEN (08.06.2024). Akce pořádaná Policejním sportovním klubem Přerov v Hostýnských vrších.

Max zahrál sedmu v Troubelicích

Přidal: Karel Šiška

Karetní hantýrkou řečeno. V Troubelicích k tomu ovšem nepotřeboval karty, ale sportovní nasazení a vůli. Podařil se mu start, celou dobu se pohyboval na pátém až sedmém místě a šťastnou sedmičku udržel až do cíle! 

9.6.2924, XC Troubelice v rámci Šumperského MTB poháru, kat. malí žáci - 2 okruhy (celkem 2,5 Km), 7. místo/31. Pěkný výsledek.

Křehká krása na tvrdé Jesenické 60

Přidal: Karel Šiška

Mimořádně těžké podmínky si letos "vybraly" holky pro absolvování Jesenické šedesátky (01.06.2024). Počasí se s nimi tentokrát vůbec nemazlilo. Půl závodu pěkně v dešti. Všude plno bláta, vody a kluzkých kamenů. Bylo to náročné, ale to asi občas musí být… Jsou to prostě Ladermonky! 

Náročnou trasu dokázaly zvládnout za 9:46 hod. (53. a 54. místo). Respekt v…

více

Veronika s Tomem na litačce

Přidal: Karel Šiška

V sobotu 1. června se na Opavsku ve Skřipově běžela Skřipovská litačka – kombinace asfaltu, šotoliny a lesních i polních cest. Závod na pět km se běžel pod názvem Orlí závod a jako orel letěla Veronika K., která ve své kategorii zvítězila a celkově doběhla třetí (23:40 min.). Necelé dvě minuty po ní "přiletěl" do cíle na stejné trase Tom T. (35./10., 25:19).

Hášův běh do vrchu

Přidal: Karel Šiška

Ne úplně tradiční běžecký závod se běhá v Moravském Berouně. Hášův běh do vrchu (04.05.2024) je v podstatě sprint do kopce na Křížový vrch (190 m/ 35 m převýšení). 

Poděkování všem, kdo reprezentovali Ladermon dres a gratulace Radkovi k bedně!

Pět Ladermonů versus Perun

Přidal: Karel Šiška

Pět odvážných se na konci dubna postavilo na startovní čáru znovuobnoveného Peruna - jednoho z nejtěžších běžeckých závodů u nás - 43 km/3200 m výškových, a proto také po právu je tento  závod zároveň Mistrovstvím ČR ve skymarathonu.

Absolutní kvalitu v beskydských horách opět osvědčil Honza L. (6. absolutně, 2. v kat., 5:13 hod.), do první šedesátky se ještě vešel Korys (34./10., 6…

více

Honza a Pavel na "hrbu"

Přidal: Karel Šiška

Respekt Honzovi L. a Pavlovi "Korysovi" za kvalitní zvládnutí královské long 55 km dlouhé trasy Valašského hrbu (sobota, 25.05.). V tak nabité konkurenci je 6. (4:56 hod.) a 29. místo (5:55 hod.) v absolutním pořadí velkou značkou kvality!

Silniční Mamut

Přidal: Karel Šiška

Ladermon nejen běhá, ale i jezdí na kole. Michal a Pavel na 80 km (1250 m převýšení) dlouhém silničním závodu KELLYS Mamut Tour (Prosenice, sobota 25.05.2024).

Kros v Neředíně

Přidal: Karel Šiška

Závodí se nejen o víkendech. Úterní Neředínský kros a početné zastoupení „olomoucké“ Ladermon sekce na sedm kilometrů dlouhé závodní trase.

Ve svých věkových kategoriích zlatá Veronika K. a Martin K., stříbrný Tom T. a bronzová Petra G. Do cíle se ještě podíval Pavel H. a Tom H., který se přesvědčil, že i v Neředíně se dá zabloudit 😊 

Květnový Křížák a spol.

Přidal: Karel Šiška

V pel-melu víkendových běžeckých závodů nejrůznějšího druhu a distancí měl samozřejmě své zastoupení i Ladermon:

  • početné zastoupení v běhu do vrchu na Křižák (7 km/326 m pozitiv) - Tom T., Petra G. korunované třetími místy Jany N. a Toma H. ve věkovce,
  • zlatá v kategorii a bronz celkově Martina K. na silniční desítce - Běhu pro Paměť národa v Jihlavě,
více