Závody

Pavel na krosu v Kašavě

13. 10. 2021Přidal: Karel Šiška

Kašava je obec v Západních Karpatech a Kašavský kros je kros jako řemen - závod dlouhý 16,8 km/700m up/700m down – polní a lesní cesty, stojky, kde č

více

Radek stříbrný na hodinovce

30. 9. 2021Přidal: Karel Šiška

Ivančická hodinovka se běhá na škvárovém atletickém oválu stále jako za starých časů. A už 34. ročník, krásná tradice. Rekord Jiřího Kolbaby z roku 1983 – 18.720 metrů letos opět nepadl :), ale i tak nebylo o slušné sportovní výkony nouze.

Radek tady v úterý na Svatého…

více

Ladermon opět v Polsku

30. 9. 2021Přidal: Karel Šiška

Na konci září se dres Ladermona objevil opět na polské straně hranice. Tentokrát to byl Maraton tří jezer – v oblasti Nízkých Beskyd (Beskid Niski).

Leszek na premiérovém ročníku Festiwalu Górski Maraton Trzech Jezior zvolil…

více

Víkendový závodní pel-mel

27. 9. 2021Přidal: Karel Šiška

V pátek to začalo podzimním během s Pelikánem – závodem na zhruba 7 kilometrů po cyklostezkách a silnicích v Hejčíně. Formu z Pardubic potvrdil Michal Š., který časem 27:28 skončil osmý celkově a ve věkové kategorii z toho byl bronz!

V sobotu vyrazil Tomáš směrem na jih, kde se v krásné přírodě Slovácka běhá Syrovínský běh. Trasa…

více

Ladermon ve víkendových výsledovkách

20. 9. 2021Přidal: Karel Šiška

Brněnský masakr - verze 30 km je terénní závod s celkovým převýšením přes 800 metrů. Žádná rovina… A to Ladermon umí 😊 Věrka tenhle brutus zvládla za 3:22 hodin – a díky ní bude náš tým premiérově zapsán ve výsledkové listině tohoto závodu na krásném 9. místě v kategorii (a 104. celkově).

V rodném kraji Emila…

více

Ambiciózní Dubany

14. 9. 2021Přidal: Karel Šiška

DD Sport Dubanská desítka je nový závod se silným organizačním i finančním zázemím, který letos velmi ambiciózně vtrhl do převážně poklidných vod termínovky místních závodů…

První ročník se konal v neděli 12. 9. a z Duban se běželo přes sousední vesnice…

více

Klokan 2021

14. 9. 2021Přidal: Karel Šiška

Běh s klokanem je sportovně-společenská akce určená pro celou rodinu, smyslem je zapojit děti i dospělé. Běželo se v sobotu 11. 9. v Olomouci-Hejčíně, hlavním závodem byl mužský kros na 9 km, ale na výběr bylo velké množství vzdáleností podle věku účastníků. A začínalo se opravdu od těch nejmenších sportovců.

V kategorii děti 4-5 let zasprintoval…

více

Policejní manévry v Hostýnkách

14. 9. 2021Přidal: Karel Šiška

Ve čtvrtek 9. 9. se v Hostýnských vrších běžel Horský půlmaraton – 21 km (926 metrů celkové převýšení). Trasa se třemi výraznými stoupáními, stejně tak dlouhými seběhy a mezitím terénní vlnky po hřebenech Hostýnek. Start a cíl v osvědčených Rajnochovicích.

Závod pořádá Policejní sportovní klub a je tak určen především pro…

více

Olympijský běh v Neředíně

10. 9. 2021Přidal: Karel Šiška

Jednou za rok se na nejrůznějších místech České republiky koná T-Mobile Olympijský běh jako připomínka mezinárodního Olympijského dne. Postupem času se z něj stala jedna z největších běžeckých událostí u nás.

Letos měl Ladermon na této oslavě radosti z pohybu své zastoupení díky Maxovi. V Neředíně zabojoval na 500 metrů dlouhé trase a bylo z toho čtvrté místo v "klučičí" kategorii. V…

více

První poprázdninový závodní víkend

7. 9. 2021Přidal: Karel Šiška

Prázdniny skončily a podzimní závodní sezóna se rozjíždí.

V sobotu se Radek Leszczynski vypravil na Kosiřské žiganec v Drahanovicích. Zhruba 10 km dlouhý, převážně terénní okruh, závod zařazený do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.  Časem 42:48 potvrdil stabilnost své výkonnosti – stejný čas zaběhl před sedmi lety. Celkově…

více