Výběhy

Podzimních 18

27. 11. 2022Přidal: Karel Šiška

Nedělní Ladermon dílna 27. 11. - profilem docela zvlněná osmnáctka po okolních lesích. Terén převážně klasický podzimní kros, listí, kořeny, blátíčko i bláto... :) Profilem docela zvlněné (převýšení cca 450 m).

Na začátku mírně pod mrakem a pár stupínků nad nulou, ale ke konci už i slunce prosvítalo. Prostě typický listopad na úpatí Nízkého Jeseníku.

 

Sváteční na 17. listopadu

17. 11. 2022Přidal: Karel Šiška

K sedmnáctému listopadu symbolicky svátečních 17 km + jeden kilák k tomu navíc :)

Podzimní krajinou z Velkého Týnce k mohyle na Hradisko, s odbočkou na vrchol Chlum a zase zpátky dál - přes Přestavlky, s obrátkou v Čelechovicích zpět do Týnce. 

Dušičková neděle

30. 10. 2022Přidal: Karel Šiška

Po delší době opět nedělní dopolední výběh. A dnes v klasickém podzimním počasí - slunce díky inverzi tak možná někde o pět set metrů výškových výš, ale tady dole nefalšovaná dušičková atmosféra.

Převážně terénních 16 km po okolí, v lese klid, mokro, místy bláto, ale všude barevné listí...

A Katka kvůli zranění lýtka jen na kole.

Brody 2022

2. 7. 2022Přidal: Karel Šiška

Celý týden tropická vedra, tak proč to nezkusit. V sobotu ráno na nádraží v Domašově nad Bystřicí ale místo slunce jen mraky a mokré mžení - to se s námi loučí odcházející celonoční déšť. Vystupujeme a vybíháme údolím řeky Bystřice do okolních, oparem tajemně zahalených, lesů. Radek Leszczynski si trasu prodlužuje a startuje až z Moravského Berouna...

Povinná zastávka na skalách Malého…

více

Cyklo letka na slovenské hranici

17. 5. 2022Přidal: Karel Šiška

Cyklo sezóna 2022 začala a v sobotu 14. 5. něco připsal i peloton Ladermon týmu. Z Velké Bystřice na Lipník, pak cyklostezkou podél Bečvy až na Bumbálku a zpět směr Vsetín. Odtud vlakem domů - celkem našlapáno cca 150 km/1000 m převýšení.

Karel, Katů a Korys zkrácená verze - na náměstí do Hranic a zpět (cca 80 km). A Pavel D. nedobrovolně jen do Staměřic a zpět. 

Bílý kámen 2022

1. 5. 2022Přidal: Karel Šiška

Letos na kole a s vynecháním hlavního "taháku" - Bílého kamene. Tam už to známe, takže tentokrát mimo hlavní trasy. Místo přímo nahoru, tak pod skládkou odbočit doprava a kolem střelnic směr Daskabát. Pak nahoru divokým údolím Hadovce podél Varhoštského potoka vystoupat až do Varhoště. A tady už drsná náhorní planina Oderských vrchů. Vítej v kraji Ladermona!

K prameni Odry a pak do…

více

Trasa kostelů

4. 4. 2022Přidal: Karel Šiška

Na první dubnovou neděli pro dopolední výběh připravena trasa "kostelů" :) 

Nejprve z Burku do Olomouce ke katedrále - slavnostně nazdobené z důvodu uložení ostatků čtyř významných osobností evropských i světových dějin, které za svého života navštívily Olomouc - papeže Jana Pavla II., humanitární pracovnice a řeholnice Matky Terezy, polského řeholníka Adama Chmielowského a také císaře…

více

Velké Karlovice - jarní soustředění 2022

20. 3. 2022Přidal: Karel Šiška

V době po-covidové obnovení Ladermon běžeckých (i turistických) soustředění. Pro březnový víkend (18. 3. - 20. 3.) padla volba na Velké Karlovice. Na Hané jaro, v Karlovicích předjaří a na hřebenech ještě zimní konečná. 

Že to nebude zadarmo, napověděl hned páteční výstup s bágly k chatě – příkrým srázem po ledu a po sněhu :) Kdo přijel dřív a…

více

Na Jedovou za Ukrajinu

13. 3. 2022Přidal: Karel Šiška

Dnešní nedělní Ladermon výběh věnován na podporu Ukrajině. Ladermon by určitě stál na straně slabšího a napadeného! Tentokrát jsme běželi na Jedovou ze strany od Svatého Kopečka a zpět po závěrečném úseku závodní trasy Ladermon Trail třicítky. Celkem 17 km ve slunečném a postupem času i stále teplejším, už téměř jarním počasí. S výhledem až na Praděd :)

Výběh zařazen do celostátní akce…

více

Jedová

27. 2. 2022Přidal: Karel Šiška

Na poslední chvíli domluvený nedělní výběh pod odborným vedením Ladermonek - Hanky a Katky. Ze Samotišek na Jedovou a zpět. Po cestě setkání s Radkem L., který po sobotním závodu neměl dost a "brousil" Aleje i Kartouzku :)