Únorová objemová výzva 2021 - výsledky

Když jsem loni při shrnutí výsledků únorové objemové výzvy 2020 psal, že bude těžké překonat tehdejšího vítěze – Koryse (510 km), netušil jsem, čeho je schopen Tom Čermák…

Jednoznačným únorovým králem v naběhaných objemech se pro rok 2021 stal právě Tomáš s 650 kilometry, což představuje průměr 23 km denně (a to vše odběhané v průměrném tempu 5:25 min./km)… Letos jej nezbrzdila nemoc ani zranění, takže objemy, které nasadil od začátku měsíce, vydržel dávat až do konce. Obdivuhodné.

Na druhém místě, stejně jako loni, skončil Laďa Hejda, který ve srovnání s loňským rokem (480 km) potvrdil nádhernou výkonnostní vyrovnanost, když letos dokázal i něco přidat a překonal hranici pětiset kilometrů – 504 km.

Na bronzové příčce skončil loňský vítěz – Korys – letos díky zdravotní indispozici i přes slibný začátek z toho nakonec bylo „jen“ 440 km. A přes hranici čtyřista kilometrů se ještě přehoupl i čtvrtý Jirka Peňaška (404 km). Všichni první čtyři borci za Ladermon Team.

S 378 kilometry pak páté místo bral Honza Lachnit (TJ Liga 100 Olomouc).

V ženách oproti loňskému roku přibyla konkurence, ale stejně jako v mužích i tato kategorie měla nakonec jednoznačnou královnu – Kamila P. se svými 408 kilometry překonala loňský rekord Katky (379 km) a ustanovila tak nové ženské maximum. Stejně jako v mužích stříbro obhájil Laďa, v ženách prokázala stabilní vysokou výkonnost a navázala na své loňské umístění Lenka F. - za 291 km jí po zásluze opět patří druhá příčka.

Třetí a čtvrté místo brali „nováčci“ v této soutěži - Věrka B. (261 km) a Adéla V. (215 km). A opět stejně jako v mužích - všechny čtyři první místa pro Ladermon Team. Hranici 200 km pak na pátém místě překonala ještě Petra B. (205 km).

Prvních pět v obou kategoriích se může těšit na medaile, které si za své výkony určitě zaslouží. Respekt však patří všem, kteří se nebáli a do výzvy šli. Není to jen o těch absolutně nejvyšších objemech, ale stejně důležité může být pro někoho porovnání s loňským rokem, vyzkoušení si vytrvalosti v nabírání své vlastní kilometráže… I tak se posiluje vůle, kterou s blížícím se koncem února bylo určitě potřeba hledat stále hlouběji. Ale jak se to pak bude hodit na závodech, kde je kolikrát také pocit, že už není kde brát. A prostě musí se!

Letošní – druhý ročník únorové objemové výzvy byl v několika případech poznamenám Covidem (ale co letos není…), přesto vítězové v obou kategoriích dokázali překonat loňská maxima, a i celkově můžeme říci, že kvalita výkonů šla nahoru. Uvidíme, co přijde za rok v únoru s letopočtem 2022 :)

Kompletní výsledky Ladermon únorové objemové výzvy za rok 2021 v příloze.