Stříbrná Letovická 24hodinovka

Myšlenka zúčastnit se tohoto závodu se zrodila na vyhlášení jiné soutěže - únorové objemovky. Prostě jak to občas bývá – při bilancování jednoho závodu už vyhlížení dalších výzev 😊. Tady se Hanka s Mildou shodli, že by si tuhle dvacetičtyřhodinovku zkusili zajet, ale ne individuálně. Takže logicky z toho byla Ladermon dvojice v kategorii MIX.

A dál už komentář Hanky:

„V pátek 26. 7. jsme odpoledne dorazili do Letovic, zaregistrovali se, vyzvedli si startovní čísla a na start 1. kola v 18:45 se postavil Miloš. Začali jsme se střídat modelem dvě kola Miloš a dvě kola já. V noci Miloš jezdil tři kola a já pořád jen dvě. Ráno jsme přešli opět na model 2-2 a poslední kola před koncem závodu v 18:45 v sobotu už 1-1. Milda celkově najel 380 km a já „pouze“ 280 km. Byl to bezesporu náročný závod. Jezdilo se na trase dlouhé 14 km s převýšením 170 m.

Nakonec jsme skončili na 2. místě, jen jedno kolo za vítězi!

Tenhle závod ale nebyl jen tak ledajaký závod. Byla to zároveň také charitativní akce na podporu postižených dětí. Výtěžek byl určený na projekt Kolo pro Adama, což je projekt, který se věnuje výrobě handbiků pro postižené děti. Tyto děti měly v rámci čtyřiadvacetihodinovky svůj vlastní tzv. vnořený závod, a vyhlašování celkových výsledků začínalo právě vyhlášením vítězů dětské kategorie. Bylo hezké vidět tyto děti, které bojují se svým hendikepem, jak se přitom umí radovat ze života (a jak rádi jim ostatní pomáhají).

Bylo to určitě krásně strávených dvacet čtyři hodin ve společnosti ostatních cyklistů - ať už těch zdravých, anebo těch, kteří kromě sportovních hranic musí překonávat i ty zdravotní. Jinak to byl také začátek výzvy Kolo pro Adama (www.koloproadama.cz), kam je možné nějakou částkou přispět. Byl to pro mě první závod takového druhu, který jsem absolvovala, a jsem ráda, že se mnou do toho Miloš šel.“