Segmentová výzva 2022 - výsledky

Druhý ročník dlouhodové Ladermon segmentové výzvy probíhal od 1. 1. 2022 do 30. 6. 2022. Za šest měsíců museli její účástníci zvládnout optimálně deset běžeckých a šest cyklo vybraných STRAVA segmentů.

Díky Pepovi se vše zapisovalo do tabulky a podle umístění na daném segmentu získávali jednotliví závodníci body. Průběžné pořadí se tak měnilo, podle toho, jak na kterém segmentu přibývali účastníci a jejich výsledky. Rozhodovalo až konečné pořadí k 30. 6. Vše bylo zaznamenáváno na samostatné web stránce: https://ladermon.wixsite.com/segment

Pokud už minulý ročník přinesl velmi kvalitní výkony, tak konkurence tohoto ročníku byla ještě větší. V kategorii jednotlivců muži nakonec zvítězil Honza Lachnit, a to o jediný bod (!) před Martinem Poklopem. Do společnosti těch nejlepších se na stupních vítězů ještě dostal bronzový Martin Ceky.

V ženách si svými výkony během posledních dvou týdnů výzvy vyběhala a vyjezdila první místo Kači Šišková před druhou Markétkou Bídou a třetí Míšou Motlovou.

Zajímavá byla také soutěž dvojic. Změnou oproti loňskému roku bylo to, že se dvojice letos nedomlouvaly mezi sebou, ale losovaly - tj. ke koši "nasazených" se přilosovávali "nenasazení" borci a borkyně. Díky tomu často vznikly velmi zajímavé páry :)

V mužích zlato vybojovali Aleš Vávra s Romanem Škrabišem. Zejména díky výkonu Martina Poklopa pak na druhém místě skončila dvojice Martin Poklop - Karel Šiška. A podobně díky Honzovi Lachnitovi bral bronz pár Jan Lachnit - Pavel Koranda.

V ženách se na třetí místo dostala dvojice Věrka Bartalosová a Míša Nádvorníková. Na pomyslnou stříbrnou příčku vystoupaly Míša Motlová a Jana Kaplanová. A zlatými vítězkami se stala Kači Šišková s Kamilou Petrovou.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v pátek 23. září 2022 na Radíkovské věži.

Gratulace shora jmenovaným k umístění "na bedně". Ale také velký respekt všem letošním účastníkům, že do toho vůbec šli. A to vzhledem k náročnosti soutěže a konkurenci, která se tady sešla, není jen fráze!

A také velké poděkování Pepovi Koláčkovi za administrativní zvládnutí aktualizace průběžného pořadí v "tabulce pravdy" po celých šest měsíců.