Nezapomínáme!

Běh pro Paměť národa – charitativně-sportovní závod na různých místech ČR. Běžíme, abychom nezapomněli na osudy válečných veteránů, obětí holocaustu, politických vězňů komunismu, disidentů a vůbec všech těch, kteří to nevzdali. Tihle lidé mají velký respekt Ladermona.

Minulý víkend tlumivě měkký terén podmáčeného Vrtova, dnes naopak tvrdý a veskrze městský povrch cestiček ve Smetanových a Čechových sadech. V Olomouci se kroužilo v obou parcích na oficiálně 2,5 km (ve skutečnosti max. 2,2 km) asfaltovém okruhu.

Závod na 5 km, 10 km a štafeta 10 km, vše hromadný start. Ladermon tady na desítce (reálně necelých 9 km) vyzkoušel štafetu ve složení Václav K., Zdeněk F., Karel Š. a Pavel P. Vašek to na startu napálil „na Leszczu“ rovnou z první lajny a snažil se to udržet co nejdéle, takže do druhého okruhu předával Zdenkovi na zhruba šestém místě ze všech. Zdena se s tím ale už vůbec nepáral a do třetího kola předával předsedovi na druhém místě celkově, cca 50 metrů za absolutně prvním běžcem.

V téhle chvíli bylo jasné, že závod štafet je rozhodnutý, jsme první a běžíme si vlastní závod. Karel se na třetím úseku snažil nic moc neztratit, a to se podařilo. Pavlovi P. předával opět na dohled absolutně prvnímu běžci na deset kilometrů. A v závěrečném kole do toho Pustík šlápl, během pár set metrů smázl náskok vedoucího běžce a v celkovém čase 36:55 jako absolutně první běžec (samozřejmě ale jako „štafetář“) protnul cílovou pásku na královské desítce (reálně necelých 9 km). Takhle postavená štafeta neměla chybu, šlapala a taktické obsazení jednotlivých úseků bylo naprosto správně. Díky všem, dali do toho vše.

Deset (reálně devět) kilometrů v parku také, ale individuálně, si dala i Katka. Tady se ale předsedova taktika – postavit Katú na desítkú:), ukázala jako chybná. Zatímco na pětce by i se svým mezičasem na 10 km brala zlato v kategorii, na samotné desítce to stačilo „jen“ na páté místo ve věkovce. Holt, čím delší distance a vyšší věkovka, tím větší konkurence…

Podařené a vysluněné sobotní zářijové dopoledne. S kapelou z dětského domova Olomouc na stejdži (a že hráli super!), se stánky v zázemí a hlavně s během pro hodně dobrou věc! Nesmí se zapomínat. Letos konkrétně jsme běželi za: pilota Josefa Brykse z nedalekých Bělkovic-Lašťan, za parašutistu Jaroslava Švarce z Velkého Újezda, symbolicky za Miladu Horákovou a společně s nimi za všechny ty, co to nevzdali a… za Ladermon Team!

A Markétě s Klárkou díky za support a foto :)