Výběhy

Kartouzka

Přidal: Karel Šiška

První březnový víkend a pokračujeme v nadprůměrných teplotách - dnes okolo deseti stupňů a postupem času i víc. V posledních dnech pokračuje také deštivé počasí, takže v lese místy bláta až až. Prostě poctivý terénní výběh, okruh 20 km, přes Kartouzku.

Jaro v únoru

Přidal: Karel Šiška

Byť teprve únor, pokračuje jarní počasí. Poslední únorová neděle roku 2024 a my běžíme Johníkův asfaltový kroužek (16 km). Tenhle název okruhu přes Svatý Kopeček není trvalý, ale mění se - výsadou nejrychlejšího běžce je pojmenování trasy podle jeho jména. A od ledna 2021 tady drží rekord Honza "John" Lachnit (1:02:03). Proto Johníkův...

Jeho rekord dnes tedy v ohrožení nebyl, ale pěkný…

více

Nedělním Pomoravím

Přidal: Karel Šiška

Z kopců pro změnu na rovinu. Ladermon nedělní dílna (18.02.2024) tentokrát Litovelským Pomoravím. Rovinatých, podle kalendáře stále ještě zimních (vždyť únorových) 18 km, letos bohužel realitou spíše jarních... :(

Za to však zakončených příjemným posezením v Horce u Hanky a Petra. Tam je dobře bez ohledu na roční období :) Děkujeme!

Jedlina

Přidal: Karel Šiška

Jedlina (617 m n.m.) - možná tak trochu neprávem opomíjený vrchol ve stínu blízké Jedové. Pravda, výhledy tam zrovna nejsou, ale své zádumčivé kouzlo má! 

V neděli 14.01.2024 poctivý zimní trail z Hrubé Vody přes Panský mlýn na Jedlinu a zpět dolů do Hrubé Vody. Zimních 20 km - jak se na leden sluší...

Ze Samotišek na Jedovou

Přidal: Karel Šiška

Týden po silvestrovské Jedové opět na místě činu! Tentokrát okruh "design by Ceky" ze Samotišek na Jedovou a přes Vinohrádky zpět. Opravdu zimních 20 km, nahoře pěkně našlehaných větrem... Ohýnek na zahřátí by přišel víc než vhod :)

Silvestrovská Jedová 2023

Přidal: Karel Šiška

Silvestrovský výběh na Jedovou je už tradiční akcí pořádanou Ladermonem. Hlavní skupina vyrazila v 9:00 hod. od kulturního domu v Mar. Údolí, ale na Jedovou se sbíhaly i další menší skupinky z různých směrů, aby se všichni v cca 10:20 hod. setkali nahoře. 

Tady docela pofukovalo, takže rychle přípitek, společnou fotku a zpátky dolů :) A za rok snad zase!

Štědrodenní bazilika 2023

Přidal: Karel Šiška

Tradičně už brzy ráno na Štědrý den. A letos rubačka ve sněhu! Ladermon nám nasněžil, těžké, ale na tohle se bude dobře vzpomínat :)

Prosincová Ladermon neděle

Přidal: Karel Šiška

Z posledního "běžného" Ladermon nedělního výběhu v roce 2023. Asfaltová dvacka přes Daskabát. A v neděli nás už letos čeká jen Štědrý den a silvestrovská Jedová!

Brody 2023

Přidal: Karel Šiška

V neděli 16. 7. 2023 seběh údolím řeky Bystřice z Moravského Berouna na Hrubou Vodu (cca 20 km). Na trase více než deset brodů, v tomto letním horkém počasí super!

Břidlicový výběh

Přidal: Karel Šiška

Trasu nedělní (26.03.2023) Ladermon dílny plánoval Tom, takže bylo jasné, že to "zadarmo" nebude... Oproti týdnu se ochladilo, ale teplota okolo šesti stupňů pro běh stále dobrá (i když zejména ve vyšších polohách ji pocitově srážel studený vítr). Slunce zůstalo někde na hranici mezi Hlubočkami a Hrubou Vodou, takže na parkovišti u Ski areálu na Hrubé Vodě, odkud se vybíhalo (i končilo),…

více