Výběhy

Polními cestami

Přidal: Karel Šiška

V neděli 21.04.2024 skupinový výběh netradičně spíše do polí a polními cestami, krajinou drobných sakrálních památek - křížů, božích muk, kapliček... Prostě z druhé strany Svatého Kopečka než jsme zvyklí. :)

Z Velké Bystřice směr Bystrovany, Chválkovice, Droždín. Ale samozřejmě i nějaký ten kopec musel přijít, takže nahoru alejí na Svatý Kopeček k bazilice a přes chatovou osadu nad…

více

Kartouzka

Přidal: Karel Šiška

První březnový víkend a pokračujeme v nadprůměrných teplotách - dnes okolo deseti stupňů a postupem času i víc. V posledních dnech pokračuje také deštivé počasí, takže v lese místy bláta až až. Prostě poctivý terénní výběh, okruh 20 km, přes Kartouzku.

Jaro v únoru

Přidal: Karel Šiška

Byť teprve únor, pokračuje jarní počasí. Poslední únorová neděle roku 2024 a my běžíme Johníkův asfaltový kroužek (16 km). Tenhle název okruhu přes Svatý Kopeček není trvalý, ale mění se - výsadou nejrychlejšího běžce je pojmenování trasy podle jeho jména. A od ledna 2021 tady drží rekord Honza "John" Lachnit (1:02:03). Proto Johníkův...

Jeho rekord dnes tedy v ohrožení nebyl, ale pěkný…

více

Nedělním Pomoravím

Přidal: Karel Šiška

Z kopců pro změnu na rovinu. Ladermon nedělní dílna (18.02.2024) tentokrát Litovelským Pomoravím. Rovinatých, podle kalendáře stále ještě zimních (vždyť únorových) 18 km, letos bohužel realitou spíše jarních... :(

Za to však zakončených příjemným posezením v Horce u Hanky a Petra. Tam je dobře bez ohledu na roční období :) Děkujeme!

Jedlina

Přidal: Karel Šiška

Jedlina (617 m n.m.) - možná tak trochu neprávem opomíjený vrchol ve stínu blízké Jedové. Pravda, výhledy tam zrovna nejsou, ale své zádumčivé kouzlo má! 

V neděli 14.01.2024 poctivý zimní trail z Hrubé Vody přes Panský mlýn na Jedlinu a zpět dolů do Hrubé Vody. Zimních 20 km - jak se na leden sluší...

Ze Samotišek na Jedovou

Přidal: Karel Šiška

Týden po silvestrovské Jedové opět na místě činu! Tentokrát okruh "design by Ceky" ze Samotišek na Jedovou a přes Vinohrádky zpět. Opravdu zimních 20 km, nahoře pěkně našlehaných větrem... Ohýnek na zahřátí by přišel víc než vhod :)

Silvestrovská Jedová 2023

Přidal: Karel Šiška

Silvestrovský výběh na Jedovou je už tradiční akcí pořádanou Ladermonem. Hlavní skupina vyrazila v 9:00 hod. od kulturního domu v Mar. Údolí, ale na Jedovou se sbíhaly i další menší skupinky z různých směrů, aby se všichni v cca 10:20 hod. setkali nahoře. 

Tady docela pofukovalo, takže rychle přípitek, společnou fotku a zpátky dolů :) A za rok snad zase!

Štědrodenní bazilika 2023

Přidal: Karel Šiška

Tradičně už brzy ráno na Štědrý den. A letos rubačka ve sněhu! Ladermon nám nasněžil, těžké, ale na tohle se bude dobře vzpomínat :)

Prosincová Ladermon neděle

Přidal: Karel Šiška

Z posledního "běžného" Ladermon nedělního výběhu v roce 2023. Asfaltová dvacka přes Daskabát. A v neděli nás už letos čeká jen Štědrý den a silvestrovská Jedová!

Brody 2023

Přidal: Karel Šiška

V neděli 16. 7. 2023 seběh údolím řeky Bystřice z Moravského Berouna na Hrubou Vodu (cca 20 km). Na trase více než deset brodů, v tomto letním horkém počasí super!