Velké Karlovice - jarní soustředění 2022

V době po-covidové obnovení Ladermon běžeckých (i turistických) soustředění. Pro březnový víkend (18. 3. - 20. 3.) padla volba na Velké Karlovice. Na Hané jaro, v Karlovicích předjaří a na hřebenech ještě zimní konečná. 

Že to nebude zadarmo, napověděl hned páteční výstup s bágly k chatě – příkrým srázem po ledu a po sněhu :) Kdo přijel dřív a neodradila ho stoupačka k chatě, stihnul ještě podvečerní proběhnutí podél Bečvy směrem na Karolinku a zpět. Asfaltová desítka na pohodu a na seznámení se s prostředím. To "eliťáci" neztráceli čas ani v pátek - Radek, Tom a k nim se připojil i Michal s čelovkami vyrazili do terénu hned první den soustředění (11 km přes Příschlop). 

Královská sobotní prověřila už všechny. Z Karlovic poctivým stoupákem na Javorníček, odsud do ještě českého sedla Příschlop a přes hranici do slovenského sedielka Bukovina. Hřebenovkou k rozhledně na Stratenci a dál na Velký Javorník, a přes Butorky na Kasárne. Tady přeběh dvou sjezdovek za plného zimního provozu a seběh do osady Potoky. Dlouhým stoupákem opět na Příschlop a po zelené okolo Kyčery zpět do Karlovic. Díky podmínkám (nahoře sníh, místy ledovka) a výživnému převýšení opravdu náročných 27 km.

V sobotu se ale jen neběhalo. Korys, kterého běžecky limitoval vyvrtnutý kotník, to vyřešil po svém - prostě si vzal na soustředění kolo a vyrazil z Karlovic na Pustevny. Nahoře zrovna probíhal běžkařský závod, s kolem tady působil poněkud exoticky :) Solidní sportovní výkon tam vyjet (a pak sjet) v těchto podmínkách (55 km)! A ani Terka se Štěpou a Anežkou se nenudili - za sobotu našlapali docela slušnou turistickou kilometráž po okolí.

Takové výkony zaslouží odměnu - třeba v podobě návštěvy místního vodního světa s bazény a saunami, procházky Velkými Karlovicemi, odpočinkem na chatě nebo v případě Radka druhou fází tréninku - výběhem na Soláň :) V každém případě ale večer zakončeno společným posezením na chatě. A že po tak nabitém dni bylo co rozebírat...

V neděli dopoledne volnější výběh ke Karlovskému jezeru, kde podle legendy žijí draci. Naštěstí stále ještě zamrzlé, takže přes led na nás nemohli. Deset kilometrů, ale po sobotě pro většinu stačilo. Ne tak eliťákům - Radek s Tomem si i na neděli dopoledne naplánovali své vlastní trailové kolečko (18 km) a také Michal si ještě po doběhu od jezera vystřihl výběh směrem na Kyčeru. 

Díky všem za účast a pohodu, bylo fajn. A speciální poděkování Katce za zajištění ubytování a organizaci "zájezdu" a Laďovi s Tomem za plánování tras.