Výběhy

Daskabát - okruh

9. 1. 2022Přidal: Karel Šiška

Ráno mínus šest a před námi asfaltová dvacka přes Velkou Bystřici, Přáslavice, Doloplazy, hříšnou ves Daskabát a zpět na Mrsklesy a Kovákov okolo střelnic podél hranice vojenského prostoru. Na čerstvém sněhovém poprašku a s postupně hřejícím sluncem kvalitní zimní výběh.

Silvestrovská Jedová 2021

1. 1. 2022Přidal: Karel Šiška

Vánoce 2021 docela bílé, ale těsně před Silvestrem dorazilo oteplení. Sníh a cesty v lesních úsecích natály a místy z toho byla pěkná ledovka. Na výstupu na Jedovou (a seběhu) přišly ke slovu nesmeky, které byly naposledy v akci v Tatrách... 

Sedmý ročník silvestrovské Jedové za námi, tak příští rok zase!

 

 

Štědrý den

29. 12. 2021Přidal: Karel Šiška

Už tradičně brzy ráno na Štědrý den vybíhá Ladermon k bazilice na Svatém Kopečku. Po nočním sněžení to bylo letos na čistém a bílém sněhu, místy však už za slabého mrholení - to už o sobě dávala vědět postupující teplá fronta.

I tak pěkný ranní výběh s vánoční atmosférou! Uvidíme, jak na Silvestra vyjde Jedová...

Hromův dub i bílá stopa

12. 12. 2021Přidal: Karel Šiška

Nedělní Ladermon výběh tentokrát v příměstské krajině Černovíra, Horky, Chomoutova. Na 14 km dlouhé trase okolo zamrzlých jezer na Poděbradech i se zastávkou u minimálně 300 let starého Hromova dubu (Strom roku 2010 v ČR), v obvodu 6 metrů... Stářím by tenhle strom mohl klidně pamatovat samotného Ladermona. 

A protože zima dala o sobě vědět, dali o tomto víkendu o sobě pořádně vědět i…

více

V podzimních barvách

18. 10. 2021Přidal: Karel Šiška

Závod Ladermon Trail 2021 se blíží a tak proběhnutí závodní trasy 15 km je součástí jeho přípravy. Ráno vybíháme "za čerstva" - teplota okolo čtyř stupňů, ale k poledni ještě slunce pořád sílu má... Nedělní Ladermon outdoor dílna v barvách podzimní krajiny.

 

Okolo věže

10. 10. 2021Přidal: Karel Šiška

Venkovní Ladermon dílna krajinkou okolo Radíkovské věže - 10 km. Podzim začíná marnotratně hýřit barvami - krásné nedělní říjnové dopoledne. Kdy jindy vyběhnout? :)

Nedělní proběhnutí

26. 9. 2021Přidal: Karel Šiška

V rámci přípravy závodu Ladermon Trail 2021 dnes proběhnutí závěrečných dvou třetin plánované trasy pro závodní třicítku. S jedním pádem (když nespadne Katka, spadne Hanka), s jedním vyplašením muflonů (ne nadarmo je to mufloní údolí) a s jedním výhledem z Jedové (nejvyššího vrcholu trasy). Dohromady 19 km v krásném - stále ještě letně/podzimním počasí. 

A jak říkala po doběhu Hanka: "…

více

Bílý kámen 2021

28. 8. 2021Přidal: Karel Šiška

Po roční "corona" pauze letos znovu akce Bílý kámen - i když ne v květnu, ale netradičně na konci prázdnin. Na jeden den otevřený vojenský prostor Libavá. Místa Oderských vrchů, ve kterých se podle pověsti Ladermon kdysi pohyboval a žil. Tady nemůžeme chybět.

Poctivých 26 km z Mrskles se stoupáním na  Bílý kámen, pak na nejvyšší bod trasy Strážisko, odtud na komunisty přestavěný (…

více

Srpnových 17

16. 8. 2021Přidal: Karel Šiška

Datumem už spíše ano, ale nedělním počasím určitě ještě letošní léto nekončí. Obvyklá Ladermon nedělní dílna v okolní krajině - 17 km, cca 400 metrů výškových. 

Kratší, ale díky profilu a počasí i tak po doběhu pocitově docela náročnější výběh, než by se na první pohled zdálo.

 

Ladermon rozcestník

2. 8. 2021Přidal: Karel Šiška

Někdy je škoda vyhodit něco, co už dosloužilo. Stará, dobrá Liberta. Kdo všechno na ní jezdil a kam? Dnes už se na ní šlapat nedá, ale může posloužit jinak. Třeba jako motivace v podobě rozcestníku pro všechny cyklisty, běžce, turisty, kteří projedou, proběhnou nebo projdou kolem. Povzbuzení k pokračování v cestě. Kam? 

"Směr divoký Klondajk, nebo hříšné město. Nahoru do kopců, nebo do…

více