Štrauzák 2022

Letošní cyklo Štrauzák se jel ve zvláštním dusno-vlhkém počasí. Premiérový závod za Ladermon si na Hrubé Vodě odbyl Ondra Pavelka (13:26 min., 19. celkově/10. v kat.). O jedno místo před ním pak skončil Ceky (13:22 min., 18./9.) - letos tedy nejrychlejší z Ladermonů.

V rámci závodu týmů je doplnil Pavel Kořínek (13:39 min.) a v týmové soutěži to pro tuto trojici Ladermon Elite (Ondra-Ceky-Pavel, 40:27 min.) znamenalo bronzovou medaili, a to v silné konkurenci ostatních týmů typu Kolárna, Mapei…

V ženách si Katka časem 15:32 vyjela také bronz, když byla třetí jak celkově, tak i třetí ve své kategorii (15:32 min., 3./3.). O jednu vteřinu horší čas, než Katka pak zajel Miloš (15:33 min., 49./15.). A s desetivteřinovým mankem na Katku dojel nahoru na kopec předseda (15:42 min., 51./9.). V týmech to pro tuto trojku Ladermon „B“ součtem zajetých časů znamenalo sedmé místo (46:47 min.).

DNF zaznamenal Laďa, který po předchozí celodenní náročné cestě z dovolené to zabalil v půli kopce, když únava byla příliš veliká a nemělo cenu se trápit dál.

V červnu se Štrauzák i běžel, a v kombinaci běh a kolo skončil Miloš na čtvrtém místě (37:26 min.). O pět vteřin mu uteklo třetí místo. V této speciální kategorii běh/kolo - ŠtrausMan se však vyhlašovalo pouze první místo muži/ženy, takže nepopulární brambora tentokrát tak nevadila.