Radek s Maxem v Losinách a Troubelicích

V rámci Šumperského poháru se na konci května a začátkem června jely dva závody. XC Velká cena Velké Losiny (Maxmilian 6. místo Předžáci, Radek 7. místo Muži C)  a XC Troubelice (Maxmilian 2. místo, Radek opět šťastná sedmička).

V Losinách (26. 5.) jel Max 2 okruhy (celkem cca 2 km) s jedním kopcem, sjezd po louce a motanice mezi stromy. Na dospělé pak čekaly čtyři velké klasické XC okruhy - dva těžké výjezdy na maximální TF 195 a nebo zastavit a jít... K tomu hodně technických úseků. O tom, jak silná konkurence byla, svědčí fakt, že elitní závodníci Radkovi „dali kolo“, takže absolvoval jen 3 okruhy. A to není žádná ostuda, Radek na mtb umí, prostě jen doklad toho, jak i tyhle regionální závody mají hodně vysokou kvalitu a obsazení…

V Troubelicích (3. 6.) jel Max 1 okruh (asi 1,5 km). Po startu byl první, pak udržel 2. místo! Paráda. Dospělí museli zajet pět XC okruhů vždy s výjezdem na kopec do lesa, kde byly hodně náročné, ale zároveň i zábavné pasáže. No a pak dlouhý sjezd do cílového prostoru.

A jaká byla atmosféra a počasí na závodech? O tom víc než slova svědčí opravdu podařené fotografie...