Radek na Helfštýně

Sobota 4. května 2024 - Author Šela Maraton, hodně náročný mtb závod, 76 km, převýšení 1827 m, a když královská distance, tak kde jinde než v okolí královského hradu Helfštýna 😊

Radek v cíli za 4:22 hod., 165. celkově, 55. v kat. nad 40 let:

"V sobotu jsem jel Šelu, vždycky jsem ji chtěl zkusit, ale dřív jsem hlavně běhal a kolo bylo jen občas. Letos to asi byl poslední ročník, tak jsem si řekl, teď, nebo nikdy, a dal si rovnou „královskou". Čekal jsem, že to bude těžké, a taky že jo. Pocitově bych to přirovnal k běžeckému Perunovi. Ještě štěstí, že nebylo tak horko a cesty byly docela suché. Jsem rád, že nebyly žádné technické problémy s kolem a konečné umístění v tak silné konkurenci prostě beru"

A že konkurence byla opravdu kvalitní, to dokazuje i fotka ze startu s olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým... Takový závod bolí, ale i baví!