Azuro v Bílých Karpatech

Letošní osmý květen nebyl jen oslavou Dne vítězství, ale také dnem, na který připadnul první závod ze série Czech Ultra Trail. V Bílých Karpatech se na start střední trasy, která nakonec měřila téměř 30 km s převýšením 1.300 m, postavili tři závodníci v dresu Ladermon Teamu - Leszek Plonka, Kateřina Hnilicová a Marek Lapáček.

Během dvou výstupů na vrchol Velké Javoriny mohli v plné kráse vychutnávat přírodní kulisy Bílých Karpat.  A jak viděl průběh závodu Marek?

"Počasí vyšlo opravdu na jedničku. Obloha bez jediného mráčku, prostě azuro. Na vrcholu Velké Javoriny úžasné výhledy. Po prvním stoupání byl z nás vepředu Leszek. Seběh do Květné byl místy docela technicky náročný. Na stezce dost popadaných stromů. Leszek si z Ladermonů nakonec udržel první místo až do cíle, i když jsem ho až do půli druhého stoupání na Velkou Javorinu měl pořád na dohled. Katka statečně bojovala za mnou."

Leszek do cíle doběhl v čase 3:20 hod., Marek  o sedm minut později (3:27 hod.) a Katka v odstupu dalších deseti minut (3:37 hod.). Katka bohužel těsně před cílem přišla o stupně vítězů mezi ženami a tak skončila čtvrtá.

V celkovém pořadí Leszek bral 15. místo, Marek doběhl o dvě místa za ním a Katka skončila na 23. místě celkově. Střední trasu absolvovalo celkem 31 závodníků. 

Přílohy