Víkendový závodní pel-mel

V pátek to začalo podzimním během s Pelikánem – závodem na zhruba 7 kilometrů po cyklostezkách a silnicích v Hejčíně. Formu z Pardubic potvrdil Michal Š., který časem 27:28 skončil osmý celkově a ve věkové kategorii z toho byl bronz!

V sobotu vyrazil Tomáš směrem na jih, kde se v krásné přírodě Slovácka běhá Syrovínský běh. Trasa dlouhá téměř 53 kilometrů (převýšení cca 1300 metrů) vede přes Buchlovské hory, pole, louky, vinohrady… Tom doběhl do cíle po osmi hodinách (8:01:32, 33. místo z 47 účastníků). Zakončeno jak jinak než koštem vína a cimbálovou muzikou 😊

Naopak Radek L. nemusel nikam zajíždět, Běh kolem Moravy je už tradiční závod v olomouckých Bezručových sadech a z domu to sem má „co by kamenem dohodil“. Dle propozic 10 km (dle Stravy devět) zvládl za 36:19, a to znamenalo druhé místo v kategorii (šesté celkově).  Gratulace ke stříbru!

Cyklojízda Dubnica nad Váhom – Otrokovice je 87 kilometrů dlouhý silniční cyklistický závod (převýšení 950 metrů). Atmosféru téměř jako na TdF si v dresu Ladermona užil Pavel P. Takhle to viděl na startu a během závodu: "Na startu nám bylo oznámeno, že nás bude doprovázet 10 policejních motorek, které budou zastavovat dopravu, do toho před námi policejní auto a doprovodné vozidlo. Závod se rozjel, prvních 20km jsme měli za 31 minut. Člověk se vůbec nemusel starat o to, jestli je někde nějaké auto, policie to zastavovala všechno a všude. Motorky, když nás předjížděly, troubily, no prostě jako v tv… Pak přišel první kopec a bylo po srandě. Pole se pěkně nadělilo a dohnat vedoucí skupinu už se stalo problémem. Tak jsme najednou osiřeli asi ve dvou, ale zhruba po 10 km jsme se stmelili do kompaktní asi patnáctičlenné skupiny a zase se udávala muzika. No a člověk se ani nenadál a za 2h a 30 min jsem byl na 28. místě v cíli. Obrovský zážitek, který bych přál každému kdo sleduje cyklistiku. Vítěz mi nadělil 10 minut, ale průměrné tempo 34,6kmh které jsem měl, je z mého pohledu naprosto ok; nebylo to úplně zadarmo…" Co dodat? Kvalitní výkon!

O víkendu proběhla také Krakonošova stovka - něco mezi dálkovým pochodem a běžeckým závodem. Letos „jen“ skoro stovka, protože se pořadatelé nedohodli s polskou stranou na podmínkách vedení trasy na území Polska. To „jen“ samozřejmě ve velkých uvozovkách, protože i těch 92 kilometrů je příšerná darda. Korys je zvládl za 13:39 hod. a bylo z toho 21. místo celkově.