Štrauzák 2021, verze CYKLO

Poslední prázdninová neděle a s ní jubilejní 20. ročník cyklo časovky – závodu do vrchu – Štrauzák. Kopec spojující Hrubou Vodu s Jívovou – místně přezdívaný také jako Štrásgrunt, délka 4.400 metrů, převýšení 231 metrů. Letos ve spodní části po dešťové přeháňce mokrý, nahoře už ale povrch suchý.

Z Ladermonu měl několikanásobné zastoupení na stupních vítězů Honza Lachnit. S časem 11:52 si v absolutním pořadí dojel pro bronz (na celkového vítěze Karla Smolenu, ročník 2003, ztratil jen 25 vteřin...). V jeho věkové kategorii to pak bylo místo první. Honza se stal také vítězem kombinace – jarní běžecké a letní cyklo verze závodu, kde se dosažené časy sčítaly (30:11). Patří mu tak titul Štrausman 2021! A v této kombinaci bodoval také Ceky - součtem časů 31:38 mu chybělo pouze sedm vteřin k bronzu.

V ženách si Katka s časem 18:42 dojela pro stříbro ve své věkovce. A na stříbro to bylo také v kategorii Štrausgirl - kombinace běh + kolo. V tomto případě však zůstalo pouze u imaginární medaile - zatímco v mužích v soutěži kombinace běh/kolo pořadatel vyhlašoval první tři místa, v ženách nepochopitelně pouze první místo.

Z dalších Ladermonů si výrazně vylepšil své dosavadní maximum Ceky – 12:51 (13. celkově/7. kategorie). Předseda časem 14:44 zůstal tři vteřiny za svým loňským výkonem (33./10.) a premiéru na tomto kopci si odbyl Laďa (16:29, 58./23.).

V rámci tříčlenných družstev se podařilo za Ladermon postavit dva týmy.

Ladermon Elite – Honzu a Cekyho doplnil Pavel Kořínek, ještě jednou díky za účast. Součtem časů – 37:16 to vyšlo na bronzovou medaili. Dvanáct vteřin za stříbrnou Kolárnou B (37:04). Vítězné družstvo Pemap + Kolárna se pak v součtu dostalo dokonce pod 37 minut - 36:29.

Ladermon B tvořil Karel, Laďa a Katka. S celkovým časem 44:59 to stačilo na osmé místo z dvanácti týmů.

A velké poděkování všem, co přišli Ladermony podpořit. Díky nim měl Ladermon a jeho jednotliví závodníci podporu nejen podél trasy, ale dokonce i na asfaltu!