Segmentová výzva - výsledky

Od  února do konce srpna sbírali účastníci dlouhodobé LADERMON SEGMENTOVÉ VÝZVY body za svá nejlepší umístění na patnácti běžeckých a devíti cyklo segmentech vytvořených v aplikaci Strava.

Běhy do kopce, trail i asfalt, seběhy, úseky i okruhy, dlouhé i krátké distance. Na kole to samé – k tomu mtb i silnička. Prostě dokonalá prověrka sportovní univerzálnosti a vytrvalosti. Tahle soutěž nebyla o chvilkovém nadšení, naopak, tohle vyžadovalo dlouhodobý a poctivý přístup.

Do soutěže se přihlásilo 40 chlapů, 10 žen a 7 týmů. Poděkování všem, kteří do toho šli! Široké startovní pole ale nakonec Ladermon řádně prosel počtem i náročností vybraných segmentů a my se pojďme podívat na ty nejlepší v jednotlivých kategoriích:

V mužích se o první místo vedla až do posledního dne kosmická válka mezi dvěma sportovními „mimozemšťany“ (v tom nejlepším slova smyslu) – Honzou Lachnitem a Martinem Poklopem. A snad také nějaké vesmírné kouzlo musí být v tom, že v rámci všech možných kombinací, které mohly nastat, se nakonec zastavili na stejném počtu bodů (388). Dělené první místo!

Stejně tak se ještě v poslední propršený den výzvy rvali o poslední bodíky Martin Cekl (288) a Tomáš Langer (282), po zásluze jim patří třetí a čtvrté místo. Pátý pak skončil Jirka Peňaška (223 bodů).

Mezi holkami bylo o prvních třech místech rozhodnuto už delší dobu. S přehledem zvítězila Míša Motlová (457), druhá skončila Katka Šišková (328) a třetí Veronika Sobková (255). O čtvrtém místu ale rozhodla až v posledních dnech Věrka Bartalosová (149), když se nakonec dostala o dva body před pátou Vlaďku Raclavskou (147).

V týmech patří první tři místa těm, kde se do soutěže zapojili opravdu všichni členové týmu – Bys3ca Man (1095 bodů), KCK (704), VAP (583). S odstupem pak na čtvrtém místě skončil tým WRBA (401) a na pátém KAPETO (388).

Prvních pět v každé kategorii se může těšit na speciální medaili vyrobenou v limitované edici pouze a jen za účelem této výzvy. Za své nasazení a výkony si ji zaslouží!

A velké poděkování také Pepovi Koláčkovi, který celých těch sedm měsíců pravidelně a ke konci už i každý den 😊 aktualizoval tabulku. Sledovat tolik segmentů při takovém množství účastníků – už jen za to měl do soutěže obdržet speciální bonus počtu bodů jako v případě vítězství na některém segmentu :)