Rubačka na Kraličáku

Další Ladermon, který si v letošním letním parnu vyzkoušel závod v běhu do vrchu, byl v sobotu 17. 7. 2021 Honza Lachnit. Závod Kralický Sněžník „Beze stopy“ je 14,3 km dlouhý horský běh v náročném terénu s převýšením +1100/-300 metrů - lesní pěšiny, kamenité "kamzičí" stezky, krátké seběhy vyžadující koncentraci a podobné běžecké „chuťovky“, které Honzovi sedí.

A takhle probíhal závod z jeho pohledu:

"Startovalo se v 11 hodin a hned v prvním stoupání po lesní cestě mi bylo jasné, že to nebude jednoduché - vedro a dusno jako v prádelně. Ve stoupání na Jelení vrch jsem si držel svoji desátou pozici, nemohl jsem s tím nic dělat, a když jsem se v krátkém seběhu o jednu pozici posunul, hned jsem byl předběhnut v prudkém prďáku na Klepáč. Hernajs! Tepovka atakující hranici 190 tepů/min ani ne v polovině trati dávala tušit, že si dnes dám pěkně do těla.

Na ten následující krátký seběh jsem se moc těšil, protože v sedle Puchača byla občerstvovačka. Jenže pak přišel mordor stoupák na Malý Sněžník, tepovka setrvale nad 190 a já konečně doběhl nějaké ty soupeře, takže hned ta dřina byla trochu snesitelnější. V posledním technicky náročném seběhu jsem cítil sílu a využil příležitost a tři běžce nechal za sebou, zbývalo už jen 1500 metrů na vrchol. Pohodička, tep na 200, občas jsem upadl do chůze a plantal nohama jako opilec. No, hrábnul jsem si pěkně. Hmm, povalování na dovolené a absence tréninku…“.

S tím "povalováním a absencí tréninku" to ale nebude tak horké, protože Honza si zlepšil čas oproti loňskému o 27 vteřin, v silné konkurenci doběhl celkově pátý a ve věkové kategorii z toho byla bedna – druhé místo!