První poprázdninový závodní víkend

Prázdniny skončily a podzimní závodní sezóna se rozjíždí.

V sobotu se Radek Leszczynski vypravil na Kosiřské žiganec v Drahanovicích. Zhruba 10 km dlouhý, převážně terénní okruh, závod zařazený do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.  Časem 42:48 potvrdil stabilnost své výkonnosti – stejný čas zaběhl před sedmi lety. Celkově to znamenalo 7. místo a čtvrté ve věkovce.

Třebíčský Halahoj půlmaraton je závod, kam zase pravidelně zajíždí Roman. V sobotu mu ale závod nevyšel, už od čtvrtého kilometru podle svých slov věděl, že to bude jen trápení a „marnost“ (1:55:34). Takové závody prostě někdy jsou, a i když to tak nevypadá, i taková zkušenost dokáže posunout.

V neděli se v Mrsklesích běžela terénní Vrtovská 11. Tahle akce bývá Ladermony docela hojně navštěvovaná 😊. Počasí ideální, trať místy podmáčená - jak jinak, tohle k Vrtovu patří! Radek L. ve své věkové kategorii zopakoval umístění ze sobotního Žigance – tj. 4. místo a v absolutním pořadí pak doběhl na krásném pátém místě (46:02). Tak snad do třetice ty stupně vítězů vyjdou. O věkovou kategorii výš to předsedovi na třetí místo vyšlo, celkově pak byl čtrnáctý (50:21), v podstatě zopakoval svůj loňský čas. A kousek za ním doběhl Laďa (51:14, 9. v kat., 16. abs.), který v závěru odrazil nápor vlčáků formujících se za ním 😊 – mezi nimi i nového člena Ladermon Teamu - Marka Lapáčka (52:10, 13. v kat./21. abs.).

Na kratší – šestikilometrové distanci zazářila Lenka Foukalová – časem 29:05 zvítězila mezi ženami a z vrtovského údolí si tak odvezla zlatou!

Vedle Honzy, který sobotu strávil výjezdy na horní nádrž na Dlouhých stráních v rámci Everesting výzvy (viz samostatný příspěvek) na kolo o víkendu nasedl i Pavel. Na trase Hanušovické 180 (Ultra Bike Challenge 2021) zvládl s Jirkou Bartošem 178 kilometrů za 7:21 hod. Rovina to nebyla, nastoupali při tom 2.624 metrů výškových... A zhruba od poloviny trasy jim pak společnost dělal i Václav, který se připojil na druhou půlku.