Podzimní Pulčiny 2019

Za základní tábor podzimního soustředění byla zvolena rázovitá vesnička Pulčín. Kousek odtud jsou skalní útvary - Pulčínské skály, o něco dál Čertovy skály i méně známé Lačnovské skály. Krajina typicky valašská – lesy, louky, náhorní pastviny. Kopce-kotáry, spousta turistických značek i naučných stezek, nádherné rozhledy z hřebenových partií, přitom téměř žádní turisté.

Sjíždíme se v pátek, večer ještě stíháme „seznamovacích“ necelých 10 km s čelovkami. Seběh přes Pulčínské skály a následný čtyřkilometrový výběh nahoru dává i ve tmě tušit (celkem nastoupáno 375 metrů), že tohle soustředění nebude zadarmo… Večer se seznamujeme také s jedinou otevřenou místní hospodou – westernovým saloonem U Willyho.

Na sobotu naplánována královská etapa – 31 km/1200 m výškových. Svítí slunce, 7 stupňů, díky čerstvému větru však pocitově daleko méně. Takhle trasa má všechno – ostré výběhy i táhlá lesní klesání, bahno i písek, skály i staré úvozové cesty, hluboká údolí i otevřené hřebenovky. Technicky náročné – odnášíme to dvěma pády, naštěstí nic zásadního. Druhá část výpravy – turistická sekce mezitím vyrazila na inspekci skal a skalního města - Pulčiny.

Odpoledne zajíždíme do Lidečka na jídlo a na večer objednána sauna a vířivka. V osm nás z horka a vodní lázně vyhání, soubor však pokračuje v zábavě i na ubytovacím zařízení :) 

Neděle ráno osmikilometrové kolečko, po sobotním sportovně-kulturním výkonu nejlépe po rovině, ale té se tady příliš nevede. Plánovány ty nejméně kopcovité úseky, přesto zas nastoupáno přes 250 metrů. Část výpravy volí místo běhu procházku do skal. V deset hodin předat ubytování a odjezd domů. Podzimní Ladermon soustředění skončilo. Myslím ale, že jsme tady nebyli naposledy :)