Lago di Ledro 2019

Výběhy okolo jezera Ledra, zdolávání horských serpentin na silničních kolech, výšlapy na hřebeny, ferraty, koupání v nádherně čisté vodě i návštěvy starobylých městeček a přístavů – to bylo letní „soustředění“ Ladermonu v Itálii. Oblast jezera Lago di Garda je známá jako místo zaslíbené sportu a aktivnímu odpočinku, což se jen potvrdilo - sportovní dresy Ladermonu tady nebyly zdaleka jediné.

Některé aktivity společně a něco jen v menších skupinkách (třeba ty ferraty, že :) ) nebo individuálně. Podle toho, jak to komu vyhovovalo. Večer ale vždy zakončeno na terase a v apartmánu v Molina di Ledro – vesničce u jezera Lago di Ledro sousedícího s obrovskou vodní plochou Gardy. Deset kilometrů po obvodu tohoto „menšího“ jezera ideálních pro jeho oběhnutí a pro koupání překvapivě teplá voda. Palmy a vinice jsem v této oblasti opravdu nečekal...

Pobyt byl ale zaměřen především na kola. Takže z cyklistiky dalo zabrat třináct kilometrů dlouhé silniční stoupání směrem na Passo Tremalzo (z 600 m n. m. do 1.700 m n. m.), další den stoupání z Bagolina (700 m n. m.) na Manivu (1650 m n. m.) a ještě výš až do Passa Dasdana (2050 m n. m.), kde už se asfaltová cesta proměnila na čistě šotolinovou… A ještě jeden kopec jsme během našeho pobytu stihli – legendární Monte Velo dobře známé z etap Giro di Italia. Na třinácti kilometrech se zde nastoupá téměř tisíc metrů výškových.

Nádherné výhledy byly také z hřebene Monte Baldo, kam jsme do výšky 1750 m n. m. vyjeli panoramatickou lanovkou z městečka Malcesina. Z konečné lanovky jsme pak po svých vyrazili na vrchol Cima delle Pozzette (2132 m n. m.).

Oblast Gardy opravdu nabízí velké množství sportovního vyžití, zároveň je také turisticky atraktivní (nádherná příroda, starobylá městečka…) a jako bonus to plavání – něco mi říká, že tady Ladermon nebyl naposledy :)