Ladermon Trail 2021

Poslední týden před startem průběžně doplňujeme organizační informace k závodu:

1. REGISTRACE

Kapacita obou závodních tratí je naplněná. Registrace na místě nebude bohužel možná.

 

2. PROGRAM DNE

8:00 hod. - otevření prezence a úschovny věcí

Doražte s dostatečným předstihem! V klidu a bez front si vyzvednete startovní balíček, číslo, čip..., převlečete se, skočíte si na záchod :) . A můžete si proběhnout třeba první kilák ze závodní trasy (vede okolo Věže) na rozklus :) 

9:45 hod. - rozprava k trasám

10:00 hod. - START závodu

13:00 hod. - vyhlášení - 15 km

15:00 hod. - vyhlášení - 30 km

17:00 - 19:00 hod. - Free Fallin - akustický rock

 

3. PARKOVÁNÍ

Ladermon Trail není městský běh a proto možnost parkování v nákupním centru typu Šantovka chybí, bohužel. Prostě daň za to, že start i cíl je opravdu v krásné přírodě krajiny Nízkého Jeseníku, kam se běžně autem nejezdí. Přesto tady nějaké možnosti jsou :) :

P1 - zadarmo a jistota místa. "Záchytné" parkoviště pro ZOO podél silnice ze Sv. Kopečka směr Radíkov. Nevýhodou je větší vzdálenost do místa startu (pěšky cca 1,7 km);

P2 - zadarmo, ale jen pár míst. Parkoviště přímo dole v Radíkově - tady zaparkují jen ti, kteří přijedou opravdu, opravdu brzy... (odtud na start cca 700 metrů), kdo pojede "s běžným předstihem", měl by zvolit P1 nebo P3;

P3 - s majitelem Fortu mimořádně domluvená možnost zaparkování přímo uvnitř pevnůstky. Tedy přímo v místě startu/cíle, avšak za poplatek 20,- Kč/auto (tento poplatek na místě vybírá a inkasuje provozovatel fortu, proto není součástí startovného, my jsme rádi, že se podařilo tuto možnost vůbec domluvit a děkujeme za vstřícnost).

Viz obrázek.

 

4. ÚSCHOVNA VĚCÍ

Od 8:00 hod. bude v místě startu a cíle fungovat bezplatná úschovna věcí. Zájemce o uložení věcí si zde vyzvedne igelitový pytel, do něj vloží své věci (převlečení, doklady atd.) a zaváže. Pytel bude opatřen startovním číslem závodníka a po doběhnutí závodu oproti předložení startovního čísla opět vydán. V místě startu a cíle bude k dispozici i šatna, ale kdo si bude chtít své, zejména cennější, věci uložit takto do úschovy, má tuto možnost.

 

5. ZNAČENÍ

Základem značení jsou bílé PVC pásky (tzv. "mléko"). Na kříženích a odbočkách mléko budou doplňovat žluté šipky s logem Ladermona. Viz obrázek. Na některých důležitých odbočkách budou stát navíc ještě "regulovčíci". Tam, kde to bude možné a vhodné, to pojistíme i nástřikem zelené šipky (sprej).

 

6. OBČERSTVOVACÍ STANICE

Na 9. km (Posluchov) společná jak pro 15 km, tak 30 km (voda, iont, pepsi, sůl, dále ovoce a něco drobného k jídlu - čoko, oříšky, hrozinky...).

Trasa 30 km - druhá občerstvovačka ještě na 22. km (Pohořany).

V cíli pro obě trasy k dispozici voda, pepsi a teplý čaj, k tomu nějaký ten chlebík se sádlem a škvarky… 

Každý závodník dále nárok na jedno teplé jídlo (guláš, ev. polévka) a nápoj (pivo/kofola) v cíli.

 

7. CENY

První tři místa v každé kategorii (M1, M2, Ž1, Ž2) na obou trasách - plakety, věcné dary

Čtvrtá místa v každé kategorii (M1, M2, Ž1, Ž2) na obou trasách - poukaz 60 min. zdarma AVE Studio (M. Kňáva)

15. místo na trase 30 km a 30. místo na trase 15 km - dárkový balíček - masné produkty (T. Tvarůžka)

25. místo na trase 30 km - reklamní balíček (KEESTRACK)

První muž a první žena na vrcholu Jedová (30 km) - 1.000,- Kč (anonymní dárce)

 

8. SOCIÁLNÍ ZÁZEMÍ

V místě startu a cíle budou k dispozici WC, dvě šatny a zajistili jsme i možnost osprchování po závodě. Z kapacitních důvodů nejsme schopni zaručit, že teplá voda vyjde i na ty poslední, ale voda na umytí určitě bude :)