Ladermon štafety v Majetíně

Po všech peripetiích a změnách spojených se skládáním štafet - "nedostatkovým zbožím" jsou samozřejmě plavci, se přece jen do Majetína na Královský triatlon podařilo postavit čtyři štafety, z toho jednu čistě ženskou.

Ladermon Elite (Halášková /11:08/, Pustina /53:32/, Peňaška /24:12/) - 4. místo celkově

Ladermon Záložáci (Jaklová /15:07/, Hulička /53:37/, Koláček /24:15/) - 5. místo celkově

Ladermon (ne)Mix (Ochman /14:30/, Šiška /58:29/, Škarabela /24:39/) - 7. místo celkově

Ladermon -ky (Kubíčková /13:00/, Šišková /1:01:43/, Sobková /28:30/) - 10.místo celkově, 1. v ženské kategorii.

Po dvou chladnějších dnech se opět závodilo v letních podmínkách slunečné a teplé srpnové soboty (7. 8. 2021). V mužské kategorii (kam spadaly i všechny smíšené štafety) měla nejblíže k medailím Ladermon Elite, která v cíli ztratila na třetí místo necelou minutu a půl. Petra, Pavel a Jirka předvedli výkony na hranici svých současných možností, takže sice "až" čtvrtí, ale s čistým štítem - dali do toho všechno a respekt těm, co byli lepší.

Hned za nimi - na pátém místě, skončila Ladermon Záložáci, kterou se podařilo postavit na poslední chvíli díky "záskoku" Veroniky (plavání) a Kuby (kolo). A spolu s Pepou, který to jistil na běžeckém úseku, si nevedli vůbec špatně!

Původně nahlášená Ladermon Mix štafeta musela být těsně před startem také změněna - na čistě mužskou; proto (ne)Mix :). Plaveckou část obstaral Tomáš, předseda zaskočil na kole a v běhu Michal zaběhl čas srovnatelný s Elite i Záložáky. Celkově z toho bylo solidní sedmé místo.

Mezi ženami základ prvnímu místu dala v plavecké části Ema, na který navázala Katka kvalitním výkonem na kole, a běh obstarala Veronika. Tady nebylo o prvním místě mezi ženskými štafetami pochyb.

Díky nejen všem účastníkům Ladermon štafet, kteří do toho nakonec šli (s ohledem na kvalitu vody hlavně plavcům :) ), ale i těm, kteří se zasloužili o to, že jsme štafety nakonec vůbec složili (především Kamča), a všem, kteří podporovali na trati (Vašek), okolo ní, i v cíli! A pořadatelům za zvládnutí organizace takhle náročné sportovní akce.