Korys a jeho Valašské kilo

Jestli se dá o některém ultra říci, že to je Korysův oblíbený závod - tak je to určitě Valašské kilo. Letos už osmý ročník a na žádném z předchozích nechyběl.

V pátek ve čtyři odpoledne otevření registrace ve Valmezu, v devět večer odjezd autobusy na předem neurčené místo. A v deset start, na kterém si závodníci vyzvednou své karty s abecedním seznamem kontrolních průchozích bodů tzv. Krpálů ("K"). Tím začíná běžet 30 hodinový limit závodu.

Kontrolní body - tzv. „Krpály“ jsou na kartičkách uvedeny v abecedním pořadí, takže nejprve je třeba všechny najít na mapě, určit si trasu a pak teprve vyrazit. Závodníci si sami naplánují pořadí, ve kterém budou "K" procházet - délka a typ trasy do cíle je tedy pouze na nich. Ta optimální mívá zhruba 100 km, při špatném plánování to ale může být i významně víc…

K obhajobě prvního místa z loňského ročníku ve své věkové kategorii letos „démon“ Korys potřeboval naběhat 105 kilometrů a přitom zdolat 3.500 metrů výškových… To znamenalo opět první místo ve věkovce nad 40 a celkově šestý flek.

A koment Pavla:
"Start ze Vsetína a na trase bylo 12 Krpálů. V noci jsem nesčetněkrát kufroval. Přes den to bylo už trochu lepší. Na startu jsem asi 15 minut trasoval. Potom jsem doháněl ztrátu a až na padesátém kilometru jsem předběhl prvního v kategorii.
Během dne dost vedro. Měl jsem dvě větší krize. Jinak pěkná trasa a super závod. Ideální trasa letos měřila 97 km (Krpály: Vartovna, Ploština, Královec, Střelná, Čubův kopec, Filka, Hrabůvka, U Krošenků, Lysá hora 577m, pivovar Valášek, Kláštěřiska, Štípa)."

Co dodat? Respekt a gratulace.