5BV, Rabštejnský kocour i 2 míle

5BV znamená Pět beskydských vrcholů a je to závod dvojic, jejichž úkolem je co nejrychleji zdolat pět vybraných vrcholů v Beskydech a vrátit se zpět "na základnu". Trasu i pořadí jednotlivých kopců si každá dvojice plánuje sama tak, aby to podle jejich názoru bylo co nejkratší a co nejrychlejší. Odhadovaná délka optimální trasy je cca 120 kilometrů a časový limit 34 hodin.

Tohle je oblíbený závod Koryse a ani letos nemohl chybět. Startovalo se v pátek 5. 11. v 22:00 z vesničky s poetickým jménem Komorní Lhotka. Korys sem v dresu Ladermona a ve dvojici s "Pipinem" dorazil zpět do cíle po proběhnutí všech pěti vrcholů v sobotu v 13:44 hod., což znamenalo třetí místo v absolutním pořadí!

Podobnou srdcovkou jako je pro Koryse 5BV je pro některé Ladermony Rabštejnský kocour. Třináct kilometrů převážně jen do kopce z Libiny na chatu na Rabštejně. Letos však týmové zastoupení početně slabší - pouze Radek a předseda. Přesto však nějaká stopa Ladermona zůstane i v letošním 35. ročníku (sobota 6. 11.). V silně obsazené věkové kategorii MB se Radek s časem 1:12:37 a šestým místem určitě neztratil a ve věkovce MC bral předseda s časem 1:19:35 dokonce stříbro!  

A v sobotu 6.11. se běžel také další závod - Dvě míle "s úsměvem" (tj. 3,2 km) ve Zlíně-Přílukách proletěl Pavel P. v čase 11:56,39 a zapsal tak premiérový start Ladermona i na této distanci.